Спецификации

Име на производот – Xiaomi Watch S1
Материјали – Сафир стакло + нерѓосувачки челик
Ремен материјал – Lefekin кожа / Fluororubber
Боја на производи – црна (црна кожна лента + црна флуорорубабер лента); Сребрена (кафеава кожна лента + сива флуорорубабер лента)

Димензии на производи – 46.5mmx46.5mmx11mm (не вклучувајќи го ременот)

Eкран – 1,43 “AMOLED дисплеј
Резолуција на екранот – 466×466
Прилагодлива лента за должина – 165.1mm-225.1mm (кожа); 149.8mm-233.8mm (флуороруб)
Капацитет на батеријата – 470MAH
Тип на батерија – литиум-јонска полимерна батерија
Работна температура -10 ℃ -45 ℃
Оценка за отпорност на вода – 5 АТМ
Имплементирани стандарди – GB / T 30106-2013

Сензори
Сензор на срцев ритам (со сензор за крвен кислород), акцелерометар, гороскоп, геомагнетски сензор, атмосферски сензор, сензор за амбиентална светлина

Полнење  – Безжично полнење

Микрофон – Поддржува
Звучници – Поддржува

Системи и мрежи
Компатибилен со
Андроид 6.0 или iOS 10.0 и погоре
Сателитски системи за позиционирање
GPS, Beidou, Glonass, Galileo, Qzss
Безжична врска
Wi-Fi IEEE 802.11b / g / n 2.4GHz; Bluetooth® 5.2.

Содржина на пакетот
Часовник Xiaomi S1
Безжично полнење Док X1
USB кабел X1.
Упатство за корисникот (вклучувајќи гаранција) x1
Fluororubber лента X1.

Затвори