Димензии

Должина – 106,8 мм
Ширина – 29,4 мм
Дебелина – 15,4 мм
Тежина – 42,8 g
Боја – Црнa

Спецификации

Излезна резолуција – 4к
Процесорот – Quad-core Cortex-A35
GPU -Mali-G31 MP2
RAM меморија – 2 GB
Складирање – 8 GB

Операционен систем

Android TV™ 11


Содржина:
Netflix, Amazon Prime Video и Youtube се претходно инсталирани

Безжично поврзување: Wi-Fi 2,4GHz/5GHz
Bluetooth 5.2

Декодер
Видео декодер :AV1, VP9, H.265, H.264, MPEG-2, MPEG-1
Видео формат: MKV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, MP4, RM
Аудио декодер :DTS HD, Dolby Atmos
Аудио формат: MP3, AAC, RM, FLAC
Декодер за слики: JPG, BMP, GIF, PNG

Влезови:
HDMI x 1
Микро USB x 1


Во пакетот:

Xiaomi TV Stick 4K x 1
Далечински управувач x 1
Адаптер за напојување x 1
Упатство за употреба x 1
HDMI Extender кабел x 1

Затвори