Димензии


Висина: 254.69mm.
Ширина: 166.25mm.
Дебелина: 6.85mm.
Тежина: 511g.

Eкран


Големина: 11 “
Резолуција: 1600 x 2560 (wqhd +)
275 ppi
Освежување: 120hz
Осветленост: 500nits (тип)
Над 1 милијарда бои
DCI-P3 медиум

Процесор

 
Qualcomm® Snapdragon™ 860

Камера


Задна камера: 13MP
4K | 30 fps.
1080p | 30 fps.
720p | 30 fps.
Предната камера: 8 MP
1080p | 30 fps.
720p | 30 fps.

Звучници

4 звучници, Dolby Atmos® подржани

Капацитет и RAM меморија

6GB + 128GB, 6GB + 256GB
LPDDR4X RAM + UFS 3.1 Складирање

Батерија

8720mAh (typ)

Поврзување

Bluetooth 5.0Wi-Fi Protocol 802.11a/b/g/n/acUSB-C

Оперативен систем

MIUI за Pad продукти

Содржина на пакетот

Xiaomi Pad 5 / Aдаптер/ USB Type-C Кабел / Прирачник за активирање / Гарантен лист

 

Затвори