Спецификации

Капацитет и Рам
8GB + 128GB | 8GB + 256GB | 12GB + 256GB
LPDDR5 RAM + UFS 3.1

Димензии
Висина: 164.1mm
Ширина: 76.9mm
Дебелина: 8.8mm
Тежина: 204g

Процесор
Qualcomm®️ Snapdragon ™ ️ 888
5nm моќен процесор
Kryo 680 процесор, до 2.84GHz, со ARM Cortex-X1 технологија
GPU: Qualcomm® ™ Adreno 660 GPU
AI: 6th Gen AI Engine

Екран
6.67 “AMOLED DotDisplay
2400 x 1080
Сооднос: 20: 9
Dolby Vision® Поддршка
Освежување: 120Hz
Поддржува Memc (трансформира видеа од 24fps да 48fps, 25fps да 50fps, 30fps да 60fps)
Над 1 трилион бои
Поддржува P3 Широк колорит
Контраст: 5,000,000: 1
Осветленост: HBM 800 Nits (видот), 1000 Nits најсветла (видот)
HDR10 +
CORNING®️ GORILLA®️ СТАКЛО VICTUS ™
Читање Мод 3.0
Режим на светлина 3.0
DisplayMate A +

Задна камера
108MP + 8MP + 5MP  Triple камера
108mp широкоаголна камера
0.7μm пиксели, 2.1μm 9-во-1 супер пиксели
f / 1.75
8MP ултра-широк агол на камерата
120 ° FOV
f / 2.2
5MP камера Telemacro
f / 2.4
AF (3 см-7cm)
Карактеристики на задна камера за фотографии
АИ ноќен mode
АИ erase 2.0
Долга експозиција – Модна Со Шест ефекти
Фото клонови
режим 108mp
Режим за документи 2.0
Google леќа
Карактеристики на задна камера за видеа
Аудио зум
8K видео
Еден клик АИ
HDR10 + снимање
Видео на модот
Бавно движење видео поддршка за проследување на 1080 ВО 120fps, 240fps, 960fps
Задната камера подржува:
8K 7680×4320 на 30fps
4K 3840×2160 на 60fps
4K 3840×2160 на 30fps
1080p 1920×1080 на 60fps
1080p 1920×1080 на 30fps
720p 1280×720 на 30fps

Предна камера
16MP  Selfie камера
f / 2.45
Карактеристики на предна камера за фотографии
Автопортрет ноќен мод
Предна камера снимање на видео
1080p 1920×1080 на 60fps
1080p 1920×1080 на 30fps
720p 1280×720 на 30fps

Батерија и полнење
5000mAh
120W Xiaomi HyperCharge
Влез 120W жичен полнач
Жичен: 17mins до 100% *

Систем за ладење
Liquidcool технологија

Безбедност и автентикација
Сензор за отпечатоци Arc

NFC
Да

Мрежа и поврзување
Двојна сим *
Мрежа бендови:
Suports 5G * / 4G / 3G / 2G
5g: Поддржува зимски + SA
5g: N1 / N3 / N5 / N7 / N8 / N20 / N28 / N38 / N40 / N41 / N66 / N77 / N78
4G: LTE FDD: Б1 / 2/3/4 / 5/7 / 8/2/13/17/18/19/20/26/28/32/66
4G: LTE TDD: B38 / 40/41/42
3G: WCDMA: Б1 / 2/4 / 5/6/8/19
2G: gsm: 850 900 1800 1900 MHz

Безжична коонекција
Wi-Fi 6

Навигација и позиционирање
GPS: L1 + L5
Галилео: Е1 + E5A | ГЛОНАСС: G1 | Beidou

Аудио
Двојни Звучници
Харман Kardon озвучување
Dolby ATMOS® Поддршка
Hi-Res аудио сертификација

Видео
Поддржува HDR10 Содржина *

Оперативен систем
MIUI 12.5, Андроид 11

Содржина
Xiaomi 11T Про / адаптер / USB тип C кабел / SIM Eject Алатка / Заштитна маска / Quick Start Водич / Гарантен лист

Затвори