Спецификации

Складирање и RAM меморија
6GB + 128GB.
8GB + 128GB.
8GB + 256GB.
До 1TB поддршка за MicroSD картичка
LPDDR4X RAM + UFS 2.2 складирање со бустер на перформанси 

Димензии
Висина: 160.53mm.
Ширина: 75,73мм
Дебелина: 6.81mm.
Тежина: 158гр.

Екран
6.55 “FHD + AMOLED DOTDISPLAY
Dolby Vision®
HDR10 +.
2400×1080, 402 ppi
Аспект: 20: 9
10-битна длабочина на боја
Контраст сооднос: 5,000,000: 1 (тип)
Боја: Поддржува SRGB 100% (тип), поддржува DCI-P3 боја Gamut
Осветленост: нормални 500nits (тип) / до 800 инчи (висок режим на осветленост)
Осветлување стапка: 60 / 90hz
Стапка за превземање примероци: 240hz
Приказ на Truecolor: JNCD≈0.32 DELTA E≈0.36
Поддржува режим на сончева светлина 3.0
Поддржува режим на читање 3.0
360-степен сензори за амбиентални светла
Corning® Gorilla® стакло 5

Задна камера
64MP + 8MP + 5MP
64MP главна камера
f / 1.79, 6p објектив
8MP камера со ултра-широк агол 
11 ° FOV, F / 2.2
5MP телемакро камера
F / 2.4, контраст AF (3CM-7CM)
Функции за фотографирање на задната камера
Временско подесување за сликање, AI skyscaping
Задни видео функции
Еден-клик за AI Cinema, 8 филмски видео филтри, време-Lapse видео
Задно видео снимање
4K | 3840 × 2160 | на 30fps.
1080p | 1920 × 1080 | на 60fps.
1080p | 1920 × 1080 | на 30fps.
720p | 1280 × 720 | на 30fps.
Бавно движење видео: 120fps, 1080p / 720p

Предна камера
20MP предна камера
f / 2.24.
Функции за фотографирање на предната камера
Ноќен режим, AI beautifull
Предни камери видео карактеристики
Временскo подесување за селфи

Процесор
Qualcomm® Snapdragon™ 778GCPU:
Qualcomm® Kryo™ 670, octa-core CPU, до 2.4GHzGPU: Qualcomm® Adreno™ 642L GPU

Батерија и полнење
4250mAh батерија (тип)
USB тип-C
Поддржува 33W брзо полнење
33W Брз полнач во кутија

Безбедност
Сензор за отпечаток од прст
AI отклучување

NFC
Подржува мултифункционалност NFC*Гоогле, Плаќања, Достапноста варира помеѓу пазарите

Мрежа и поврзување
SIM 1 + хибрид (SIM или microSD) *
Поддржува 5G / 4G / 3G / 2G
* 5g бара поддршка од локалните телекомуникациски оператори и можеби не е достапна во сите региони.
* Хибридниот слот може да се користи или за втора SIM или microSD картичка.
* Двојна 5g SIM функција достапност може да се разликуваат по пазарот.
Поддржува 5G / 4G / 3G / 2G
5G NR: N1 / N3 / N5 / N7 / N8 / N20 / N28 / N38 / N41 / N66 / N77 / N78
4G: FDD-LTE бенд 1/2/3/4/5/7/8/12/13/18/18/18/20/26/28/32/66
4G: TDD-LTE Band 38/40/41/42
3G: WCDMA бенд 1/2/4/5/6/8/19
2G: GSM: 2/3/5/8
Поддржани протоколи: Wi-Fi 6, Wi-Fi 5, Wi-Fi 4 и 802.11A / B / G
Поддржува WiFi директно, WiFi дисплеј
Bluetooth 5.2.

Навигација и позиционирање
GPS: L1+L5GLONASS: G1, Galileo: E1+E5aBeidou: B1I + B1C+ B2a, QZSS: L1 + L5, NavIC: L5
Оперативен систем
MIUI 12.5, Android 11

Содржина на пакетот
Адаптер | USB тип-кабел | SIM Eject Tool | Тип-C до 3,5 мм адаптер за слушалки | Заштита за уредот | Водич за активирање |

Напишете коментар

Затвори