Redmi Паметна Нараквица Про – spec.

Спецификации

Димензии
Висина: 42.05mm.
Ширина: 24.45mm.
Дебелина: 10.15mm.
Нето тежина: 15g

Бенд рамка
Боја: Црна

Материјал: 2.5D калено стакло и поликапролактим, армирано стаклени влакна

Лента 
Боја: Црна

Прилагодлива должина: 130-220mm

Материјал: TPU

Екран
1.47 “Амолиран екран на допир

Резолуција: 194 * 368

Pixes по инч: 282

Боја ГАМУТ: 100% NTSC

Длабочина на боја: 8-битно

Осветленост: до 450nit, прилагодлив

Сензори
Сензор со 6-оска: Ниска потрошувачка на енергија 3-оска Акцелеметар и 3-оска Gyroscope

PPG сензор за срце

Сензор за светлина

Батерија
Тип на батерија: 200 mAh литиум-јонски полимер

Метод на полнење: магнетно полнење

14 дена под типичен режим на употреба *

20 дена под режим за заштеда на енергија *

Оперативна околина
Работна температура: -10 ℃ до 45 ℃
Температура на полнење: 0 ℃ до 45 ℃
Работна влажност Ниво: 10% -90% RH (не-кондензација)

Системски јазик
Поддржува англиски, шпански, руски, италијански, француски, германски, украински, полски, корејски, португалски, бразилски португалски, турски, јапонски, чешки, тајландски, индонезиски, грчки, виетнамски, романски, традиционални кинески и холандски

Водоотпорно ниво: 5 АТМ *

Безжична врска:
5.0 (Bluetooth)
Процесор: Аполо 3.5

Поддржани системи: Андроид 6.0 и подоцна или iOS 10.0 и подоцна

Пакување
Тело на нараквица × 1
Каиш × 1
Кабел за полнење × 1
Прирачник за корисникот × 1

Затвори