Redmi Note 9T

Ready, Set, 5G

5G процесор

MediaTek Dimensity 800U со 5G двојна SIM-картичка

48MP тројна камера

Камера со висока резолуција со креативни алатки

Извонреден медиумски систем

6,53 ”FHD + DotDisplay со двојни звучници

Батерија цел ден

5000mAh (тип) батерија со голем циклус на полнење

Легендата продолжува

20000000

Вкупни глобални пратки од серијата Redmi Note 9

Заклучно со 27 септември 2020 година

Двојно зголемете го вашето искуство со 5G

5G + 5G двојна SIM-картичка ви овозможува да уживате во сеопфатното искуство со 5G, како за работа, така и за забава.

Окта-јадрениот процесор MediaTek Dimensity 800U континуирано ги поддржува вашите дневни потреби, без разлика дали разговарате со пријатели, емитувате видеа или присуствувате на состаноци на Интернет.

Подготвено, поставено, фотографирај

Појасни слики, поголема брзина на сликање

Поддржана од напреден хардвер за обработка и алгоритми, главната камера од 48MP ви овозможува детално да ги снимате вашите спомени, дење или ноќе.

Снимете ги вистинските моменти со вистинските режими

Слободно снимајте моменти од вашиот живот, играјте си со разни режими за да го претворите она што го гледате во креативни уметнички дела.
 

ноќен режим

Режим на портрет

Предна камера

Повеќе батерија, помалку грижи

5000mAh (тип) батерија нема да ве изневери со 15 часа навигација, 18 часа репродукција на видео или 11 часа играње. * Откако батеријата ќе се потроши, брзиот полнач од 18W ви овозможува брзо полнење

Затвори