Спецификации

Процесор
Snapdragon® 6806NM, Octa-Core CPU, до 2.4GHZGPU: Qualcomm® Adreno ™ 610 GPU

Складирање и РAM
4GB + 64GB | 4GB + 128GB | 6GB + 128GBLPDDR4x + UFS2.2 Проширување за складирање до 1TB

Димензии
Висина: 159.87mm.
Ширина: 73.87mm.
Дебелина: 8.09mm.
Тежина: 179g.

Екран
6.43 “FHD + AMOLED DOTDISPLAY
Освежување: до 90hz
Стапка на земање примероци: до 180hz
Осветленост: HBM 700 nits (тип), 1000 nits врвна осветленост
Сооднос на контрастот: 4.500.000: 1
Резолуција: 2400 x 1080dci-p3 широка боја gamut409

Задна камера
50MP Wide Camera f / 1.88MP Ultra-Wide Camera F / 2.2FOV 118 ° 2MP Макро Cameraf / 2.42MP Длабочина Камери / 2.4 Задна камера Видео снимање 1080p 1920×1080 | 30fps720p 1280×720 | 30 fps.

Предна камера
13MP предна камера / 2.4 предно видео снимање 1080p 1920×1080 | 30fps720p 1280×720 | 30 fps.

Батерија и полнење
5000mAh (тип) 33W PRO Брзо полнење 33W во-кутија полнач USB-C

Безбедност
Сензор за отпечаток од прст | АИ отклучување

NFC
* може да варира на некои пазари

Мрежа и поврзување
Двојна SIM + MicrosSuported Network Bands: 4G: LTE FDD: 1/2 / 3/4/5/7 / 8/8 / 20/284G: LTE TDD: 38/40/41 (B41 2535-2655MHz) 3G: WCDMA: 1 / 2/4 / 5/82g: GSM: 850 900 1800 1900MZBLUETOOTH 5/0I-FI протокол: 802.11a / b / g / n / AC

Навигација и позиционирање
GPS L1 | GLONAC G1 | BDC B1 | Галилео Е1

Аудио
Двојни звучници | 3.5mm приклучок за слушалки | Hi-res аудио

Сензори
Сензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Акцелеметар | Електронски компас | IR Blaster | Gyroscope

Оперативен систем
MIUI 13 врз основа на Андроид 11

Содржина на пакетот
Redmi Note 11 / адаптер / USB Type-C кабел / SIM Eject алатка / Заштитна кутија / Водич за брза активација / Гарантен лист

Затвори