Спецификации

Процесор
Mediatek helio g96.
CPU: OCTA-COAR CPU, до 2.05GHz
GPU: ARM MALI-G57 MC2

Складирање и РАМ
6 + 64/6 + 128/8 + 128GB
LPDDR4X + UFS2.2
Проширување на складирање до 1TB


Димензии
Висина: 164.19mm.
Ширина: 76.1mm.
Дебелина: 8.12mm.
Тежина: 202g.

Екран
6.67 “FHD + AMOLED DOTDISPLAY
Освежување стапка: до 120hz
Осветленост: HBM 700 nits (тип), 1200 nits врвна осветленост (тип)
Сооднос на контрастот: 4.500.000: 1
Резолуција: 2400 x 1080
DCI-P3 широк спектар на гама
395 ppi
Приказ на сончева светлина
Режим за читање 3.0.

Задна камера
108MP широк фото апарат
108MP.
f / 1.9.
0.7μm, 9-во-1 binning во еден голем 2.1μm пиксел
1 / 1.52 “големина на сензорот
6p објектив
8MP ултра-широк камера
FOV 118 °
2MP макро камера
f / 2.4.
2MP длабочина камера
f / 2.4.
Снимање на видео камерата
1080p 1920×1080 | 30 fps.
720p 1280×720 | 30 fps.

Предна камера
16MP предна камера
f / 2.4.
Снимање со предна камери
1080p 1920×1080 | 30 fps.
720p 1280×720 | 30 fps.

Батерија и полнење
5000mAh (тип)
67W турбо полнење
67W во-кутија полнач
USB-C.

Безбедност
Сензор за отпечаток од прст
АИ отклучување

NFC
* Функциите може да варираат на некои пазари.

Мрежа и поврзување
SIM1 + хибрид (SIM или microSD)
2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
3G: WCDMA: 1/2/4/5/8
4G: LTE FDD: 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/20/26/28/32/66
4G: LTE TDD: 38/40/41
Bluetooth 5.1.
Wi-Fi протокол: 802.11 b / g / n / AC

Навигација и позиционирање
GPS L1 | GLONAC G1 | BDC B1 | Галилео Е1

Аудио
Двојни звучници
3.5mm приклучок за слушалки
Hi-res аудио 

Сензори
Сензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Акцелеметар | Електронски компас | IR Blaster | Gyroscope

Оперативен систем
MIUI 13, врз основа на Андроид 11

Содржина на пакетот
Redmi Note 11 Pro / адаптер / USB тип-C кабел / SIM EJECT алатка / заштитна кутија / Водич за брза активација / гарантен лист

Затвори