Бои

сиво

бело

сино

Складирање и RAM меморија6 GB + 64 GB | 6 GB + 128 GB | 8 GB + 128 GB
ДимензииВисина: 160,46 mm
Ширина: 74,5 mm
Дебелина: 8,29 mm
Тежина: 178,8гр
Екран

6,43 ”АМОЛЕД DotDisplay

Резолуција: 2400×1080

Сооднос на контраст: 4.500.000: 1

Опсег на бои: DCI-P3

Режим на читање 3.0
Режим на сончева светлина 2.0
Ниско сино светло заверено од SGS

Процесор

MediaTek Helio G95

Процесор: Максимална фреквенција на процесорот 2,05 GHz

Батерија и полнење
 
5000mAh (тип)
33W брзо полнење
Камера64MP камера со широк агол
широк агол камера од 8MP
2MP макро камера

Сензор за длабочина од 2MP

Зад видео запис4K, 3840×2160 на 30 fps1080p, 1920×1080 со 60fps1080p, 1920×1080 на 30fps

13MP предна камера

Предно снимање на видео1080p 1920×1080 на 30fps720p 1280×720 на 30fps

БезбедностСтраничен сензор за отпечатоци
Отклучување на лице за AI
NFCМултифункционален NFC
Отпорен на прскање, вода и прашинаIP53
Мрежа и поврзување

Двојна сим

Мрежни опсези:
2G: GSM 850 900 1800 1900 MHz
3G: WCDMA B1 / 2/4/5/8
4G: LTE FDD B1 / 2/3/4/5/7/8/20/28
4G: LTE TDD B38 / 40/41 (2535-2655MHz)

Безжични мрежи
2.4GHz / 5GHz Wi-Fi
Bluetooth 5.0

Навигација и позиционирањеGPS: L1Галилео: Е1, Глонас: Г1, Беиду
АудиоДвојни звучници
3,5 мм приклучок за слушалки
Hi-Res аудио сертификација
СензориСензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Акцелерометар | Жироскоп | Електронски компас | Линеарен мотор на вибрации | IR Blaster
Оперативен системMIUI 12.5 базиран на Android 11
Содржина на пакетотRedmi Note 10S / адаптер / кабел за USB Type-C / алатка за исфрлање SIM / заштитна кутија / водич за брзо стартување / картичка за гаранција
Затвори