Снимете нови авантури

Секогаш подготвена камера

Redmi Note 10S доаѓа со четири камери, подготвена да ги фотографира најдобрите моменти во текот на денот. Лесно снимајте сè, од далечни пејзажи до детални снимки одблизу.

360 ° сензори за амбиентално светло

Режим на читање 3.0

Ниско сино светло заверено од SGS

Зголемете ги перформансите на игри

Со брзина на процесорот на процесорот до 2.05GHz и брзина на графичкиот процесор до 900MHz, процесорот MediaTek Helio G95 обезбедува вашиот Redmi Note 10S секогаш да биде во чекор со вас.

33W брзо полнење

сензор за отпечатоци за отклучување без напор

Затвори