Процесор

Qualcomm® Snapdragon ™ 732G

8nm технологија за обработка

GPU на Qualcomm® Adreno ™ 618

Складирање и RAM меморија6 GB + 64 GB | 6 GB + 128 GB | 8 GB + 128 GBLPDDR4X RAM + UFS 2.2
ДимензииВисина: 164мм
Ширина: 76,5 mm
Дебелина: 8,1 мм
Тежина: 193гр
Екран6,67 “AMOLED DotDisplay
Резолуција: 2400 x 1080 FHD +395 JPP
Сооднос на контраст: 4.500.000: 1
Осветленост: HBM 700 nits (тип), 1200 nits врвна осветленост (тип)
Опсег на бои DCI-P3
Стапка на освежување: 120Hz
Режим на читање 3.0
Режим на сончева светлина 2.0
Задна камера

108MP + 8MP + 5MP + 2MP quad камера

108MP камера со широк агол

Ултра-широк агол камера од 8MP

5MP телемакро камера

Сензор за длабочина од 2MP

Ноќен режим 2.0
Режим од 108MP

Снимка на видео задна камера
4K 3840×2160 на 30 fps
1080p 1920×1080 на 30fps / 60fps

Предна камера
 

16MP предна камера
Ноќен режим на селфи

Снимка на видео со предна камера
1080p 1920×1080 на 30fps
720p 1280×720 на 30fps

Батерија и полнење
5020mAh (тип) батерија со голем капацитет
33W брзо полнење
БезбедностСтраничен сензор за отпечатоци
Отклучување на лице за AI
NFCМултифункционален NFC
Мрежа и поврзување

Двојна SIM-картичка

Поддржани мрежни опсези:
4G: LTE FDD B1 / 2/3/4/5/7/8/20/28/32
4G: LTE TDD B38 / 40/41 (2535-2655MHz)
3G: WCDMA B1 / 2/4/5/8
2G: GSM 850 900 1800 1900 MHz

Навигација и позиционирање
GPS: L1 | Галилео Е1 | Глонас L1 | Беиду Б1
АудиоДвојни звучници
3,5 мм приклучок за слушалки
Hi-Res аудио сертификација
Hi-Res аудио безжичен
ВидеоПоддржува HDR дисплеј при репродукција на видео содржини HDR10
Сензори
Сензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Акцелерометар | Електронски компас | Жироскоп | Линеарен мотор на вибрации | IR Blaster
Отпорен на прскање, вода и прашинаIP53
Оперативен системMIUI 12 базиран на Android 11
Содржина на пакетотRedmi Note 10 Pro / адаптер / кабел за USB Type-C / алатка за исфрлање SIM / мека кутија / упатство за корисник / картичка за гаранција
Затвори