Врвен систем за сликање на ниво, супер јасен, супер возбудлив

Комбинирајќи три врвни технологии, камерата е направена за ноќно фотографирање

Главната камера е опремена со двојно природно ISO, со поголем динамички опсег, побогати детали и професионална контрола на бучавата. Со технологијата за врзување 9-во-1, пикселите се комбинираат во поголеми 2,1μm пиксели, зголемувајќи ја чувствителноста на светлината за 900%. Ноќен режим 2.0 со RAW мулти-рамка ефикасно го намалува шумот и обезбедува ултра-остри ноќни слики.

Екранот што ви носи живописност во реалниот свет

120Hz АМОЛЕДЕН

Екранот што ви носи живописност во реалниот свет

6,67 "АМОЛЕД

DCI-P3

Широк спектар на бои

2400х1080 FHD +

4.500.000: 1

Однос на контраст

Сензорите за светло од 360 ° можат автоматски да ги прилагодуваат нивоата на осветленост. Без оглед на силна светлина, слаба осветленост или осветлување, екранот секогаш обезбедува оптимална осветленост за крајно искуство со читање.

Qualcomm® Snapdragon ™ 732G усвојува технологија за обработка на 8 nm со напредна архитектура на процесорот и графичкиот процесор, подобрена процена на податоци и можност за обработка на слика, овозможувајќи му на вашиот уред да ги презема бараните игри и да обезбеди непречена работа.

Долго траење на батеријата со 5020mAh. Долго траење на батеријата со 5020mAh.

120Hz Ултра висока стапка на освежување

Екранот се освежува 120 пати во секунда, без разлика дали играте игри или лизгате низ содржината, изгледот и чувството се екстремно мазни и флуидни.

240Hz Стапка на земање примероци на допир

Брзата брзина на одговор ви овозможува да постапувате побрзо, давајќи ви предност во игрите и помагајќи да ја обезбедите победата.

ПРЕМИУМ БРЗИНА И ЗВУК

Двојни звучници, моќен квалитетен звук

Пријатен за окото, удобен во раката

Затвори