Складирање и RAM меморија4 GB + 64 GB | 4 GB + 128 GB | 6 GB + 128 GBLPDDR4X + UFS 2.2
Димензии

Висина: 160,46 mm

Ширина: 74,5 mm

Дебелина: 8,29 mm

Тежина: 178,8 гр

Екран

6,43 ”АМОЛЕД DotDisplay

Резолуција: 2400×1080

Сооднос на контраст: 4.500.000: 1Осветленост: HBM 700 nits (тип), 1100 nits врвна осветленост (тип)Опсег на бои DCI-P38-битна боја

Процесор

Qualcomm® Snapdragon 678

Процесор: Qualcomm® Kryo 60 460, до 2,2GHz GPU: GPU на Qualcomm® Adreno ™ 612

Батерија и полнење

5000mAh (тип) батерија

33W брзо полнење

Камера
 
Задна камера
48MP + 8MP + 2MP + 2MP quad камера

Предна камера
13MP предна камера
f / 2.45
Безбедност
Страничен сензор за отпечатоци
Отклучување на лице за AI
Мрежа и поврзување

Двојна SIM-картичка

Поддржува 4G / 3G / 2G

Безжични мрежи

Wi-Fi 6

Bluetooth 5.2

Навигација и позиционирањеGPS: L1 + L5
Аудио

Двојни звучници

3,5 мм приклучок за слушалки

Hi-Res аудио сертификација

  
СензориСензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Акцелерометар | Жироскоп | Електронски компас | Линеарен мотор | IR Blaster
Операционен систем
MIUI 12, Android 11
Содржина на пакетотRedmi Note 10 / адаптер / кабел за USB Type-C / алатка за исфрлање SIM / мека кутија / упатство за корисник / гарантна картичка
Затвори