Предизвикајте ги своите граници со Redmi Note 10 серијата

Опремен со нов 6,43 "AMOLED дисплеј

Удобни очи во секое време

Сензори за светло од 360 ° – Автоматско прилагодување на осветленоста
Режим на читање 3.0 – Исто како да читате книга
Ниско сино светло заверено од SGS – Наменето за удобност на вашите очи

33W брзо полнење

Tрошете помалку време чекајќи да се наполни батеријата. Полнењето од 33W заедно со 5000mAh батерија со висок капацитет ќе обезбедат енергија што трае и ви овозможува да извлечете максимум од времето на вашиот телефон.

Извонредна стерео звучна забава

Со поголема јачина на звук и поширок опсег на звук, двојните звучници ќе ве пренесат на сцената, без разлика дали гледате филмови или играте игри.

Redmi Note 10 е опремен со Аi quad камера, која ви овозможува детално да ги истражувате и фаќате сите сцени од вашиот секојдневен живот. Без разлика дали снимате огромни планински масиви, далечни обележја или снимки одблизу, сите тие можат да бидат фатени со леснотија.

Целосно надграден со водечки елементи за дизајн

section12-03

Тенок и лесен, лесен за држење

Рамката го прави телефонот да изгледа уште потенок отколку што е. со тежина помала од 180 g, носењето на телефонот е без напор

Отклучете лесно со сензорот за отпечатоци од страната Arc

Редизајнираниот страничен сензор за отпечатоци од прст на Arc е беспрекорно интегриран во телото за удобно чувство на рака. Нека брзото отклучување станува навика.

Затвори