Складирање и RAM меморија

4 GB + 64 GB, 4 GB + 128 GB, 6 GB + 128 GB
LPDDR4X RAM меморија + UFS2.2 меморија за складирање

Димензии

Висина: 161,81 мм
Ширина: 75,34мм
Дебелина: 8,92 мм
Тежина: 190гр

Екран

6,5 “FHD + Dot Display
Резолуција: 2400 x 1080
Однос на контраст: 1500: 1
Стапка на освежување: 90Hz
Прилагодлив екран: 30Hz / 50Hz / 60Hz / 90Hz
Режим на читање 3.0
360 ° сензори за амбиентално светло

Процесор

МедијаТек  700
Процесор: Arm Cortex-A76, процес на обработка на 7nm, окта-јадрен процесор, до 2,2GHz
GPU: Arm Mali-G57 MC2, максимална фреквенција на графичкиот процесор: 950MHz

Батерија и полнење

5000mAh батерија (тип)
Поддржува брзо полнење од 18W

Камера

48MP главна камера

Големина на сензор 1/2 “
f / 1,79
2MP макро камера
f / 2.4
Сензор за длабочина од 2MP
f / 2.4
Карактеристики на фотографија на задната камера
Ноќен режим
АИ камера 5,0
Филмска рамка
Видео карактеристики на задната камера
Видео макро режим
Видео со време-траење
Бавно движење на видео
1080p 1920×1080 | 30fps
720p 1280×720 | 30fps
Бавно движење: 1280×720 | 120fps
8MP предна камера
f / 2.0
Карактеристики на фотографија на предната камера

АИ beautiful
Филмска рамка
Видео одлики на предната камера
Видео за разубавување на АИ
Предно снимање на видео
1080p 1920×1080 | 30fps
720p 1280×720 | 30fps

Безбедност

Страничен сензор за отпечатоци
AI отклучување со препознавање на лице 

NFC

 
Мултифункционален NFC*Supports Google Pay

Мрежа и поврзување

Двојна SIM-картичка, двоен режим на подготвеност: 5G + 5G

Мрежни опсези:
Поддржува 5G / 4G / 3G / 2G
5G: n1, n3, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78
4G: FDD-LTE опсег 1,2,3,4,5,7,8,12,17,20,28,32,66
TDD-LTE 38,40,41
3G: WCDMA опсег 1,2,4,5,8
2G: GSM 850 900 1800 1900 MHz

Безжични мрежи
2.4GHz / 5GHz Wi-Fi
Bluetooth 5.1

Навигација и позиционирање

GPS: L1
Галилео: Е1 | ГЛОНАСС: Г1 | Беиду
А-GPS дополнително позиционирање | Електронски компас | Безжична мрежа | Мрежа на податоци

Аудио

3,5 мм приклучок за слушалки
Hi-Res аудио сертификација

UI и систем

MIUI 12 базиран на Android 11

Содржина на пакетот

Redmi Note 10 5G | Адаптер | USB кабел Type-C | Алатка за исфрлање на SIM | Заштитна маска | Водич за брза активација | Гарантен лист

Затвори