Power Up! Redmi 9T

48MP AI camera | 6000mAh battery

Осветлете си го животот со светлосната естетика на Redmi 9T. Задниот дел светка во светлината дава неверојатен сјај. Изберете го вашиот омилен од четири зачудувачки бои; Самрак сина, портокалова изгрејсонце, зелена во океан и сива карбон.

Сè што ви треба за да фотографирате професионално

Чувајте ги вашите спомени кристално јасни

Трајна моќност без дополнителна тежина

6000mAh (тип) батерија

Со огромната батерија од 6000mAh (тип), нема да се грижите дали ќе останете без струја. Redmi 9T може да работи повеќе денови без да се полни. На помалку од 200 g, телефонот е исто така изненадувачки лесен за телефон со толку голем капацитет на батерија.

Време на мирување28 дена   Време на повик56 часа
Репродукција на музика195 часа   Репродукција на видео17 часа *

Процесор Snapdragon ™ 662 Брз и ефикасен

Окта-јадрениот процесор Snapdragon ™ 662 обезбедува високи перформанси, спречува прегревање на вашиот уред и обезбедува мала потрошувачка на енергија.

Затвори