Redmi 9C – specs

Карактеристики

MediaTek Helio G35

CPU: 12 nm , до 2,3GHz, 8x A53, окта-јадрен процесор

GPU: PowerVR8320, до 680MHz

2 GB + 32 GB / 3 GB + 64 GB

RAM меморија: LPDDR4X

ROM: eMMC 5.1

Екран

6,53 ”HD + дисплеј со точка

720х1600 HD +

Однос на контраст од 1500: 1

NTSC 70% 

Поддржува прилагодување на температурата на бојата | Стандарден режим | Режим на читање

Поддржува режим на сончева светлина

Батерија

5000mAh (тип)

Поддржува полнење од 10W

Полнач 10W (5V / 2A)

Микро USB порта за полнење

Вградена батерија

Камера

13MP AI Тројна камера

Задна камера

13MP главна камера

f/2.2 бленда отвор

2MP макро камера

f/2.4 бленда отвор

2MP длабочински сензор

f/2.4 бленда отвор

Авто фокус

HDR

AI селфи мод

Препознавање на лице

AI Beautify 5.0

AI препознавање на сцена

Single tone flash

Ефект на калеидоскоп

Предна камера

5MP селфи камера

1.12μm големи пиксели

f/2.2 бленда отвор

AI beautify 5.0

AI мод за селфи

HDR

Флеш

Селфие тајмер

Препознавање на лице

Селфи портрет

Palm shutter

Видео

1080p, 30fps

720p, 30fps

Отклучување

Отклучување со лице

Заден сензор за отпечатоци

Мрежа и поврзување

2 x нано-Сим и 1 x microSD

Поддржува двојна SIM-картички од различни оператори; И двете картички можат да пристапат на 4G конекција истовремено

Две нано-СИМ-картички + микро-SD, било која картичка може да се постави како примарна картичка.

Поддржува 4G / 3G / 2G

Поддржува двоен SIM VoLTE HD повик

Белешка 1: Двојната 4G SIM-картичка бара поддршка од локалните телекомуникациски оператори и може да не е достапна во сите региони.

Белешка 2: Само одредени региони и телекомуникациски оператори поддржуваат VoLTE.

Мрежни опсези

GSM B2 / 3/5/8

WCDMA B1 / 2/4/5/8

LTE-FDD B1 / 2/3/4/5/7/8/20/28

LTE-TDD B38 / 40/41 (2535-2655MHz)

Безжична мрежа

Поддржува протоколи: 802,11 b / g / n

Поддржува 2.4G WiFi / WiFi Direct

Поддржува Bluetooth 5.0

Поддржува FM радио (со слушалки)

Димензии

Висина: 164.9mm

Ширина: 77.07mm

Дебелина: 9.0mm
Тежина: 196g

Порти

Микро USB порта за полнење

3.5mm порта за слушалки

Навигација и позиционирање

• GPS

• AGPS

• GLONASS

• Beidou

Мултимедија

• MP4

• MP3

• MKV

• AAC

.

Пакетот содржи:

Redmi 9C/адаптер/5V2A полнач/ Микро УСБ кабел / алатка за вадење на СИМ/ гаранција /упатство за употреба

Затвори