Redmi 9C – overview

Redmi 9C

Тројна камера | 6,53 "голем дисплеј

Тројна камера АИ со 13MP

6,53 "HD + DotDrop дисплеј

5000mAh батерија со голем капацитет

Процесор Mediatek Helio G35

AI ЗАДНА ТРОЈНА КАМЕРА

Направете спомени кои траат со тројната AI камера AI, доловувајќи ги омилените моменти во живописна боја.

AI селфи камера за разубавување

Опфатете го целиот обем на вашата убавина

Направете спин во реалноста

Раздрмај .... и импресионирај ги пријателите правејќи забавни и уметнички видеа со новиот Калеидоскоп Ефект

ПРАКТИЧНО ОТКЛУЧУВАЊЕ

Користете го сензорот за отпечатоци во задниот дел или телефонот нека се отклучи кога ќе го препознаете лицето со AI Face Unlock.

Затвори