Спецификации

Кпацитет и RAM меморија
4 + 64GB, 4 + 128GB, 6 + 128GBLPDDR4X + EMMC

Димензии
Висина: 161.95mm
Ширина: 75.53mm
Дебелина: 8.92mm
Магната: 181g

Екран
6.5 “FHD+ dot display refresh

Процесор
Mediatek Helio G882 X  Cortex-A75 @ 2GHz6 X Cortex-A55 @ 1.8GHz12NM / Mali-G52 GPU

Батерија и полнење
5000mAh (тип) батерија18W Брзo полнење 9w обратна жично полнење 22.5W

Камера
50mpf / 1.88mp ултра-широка камери / 2.2FOV 120 ° 2MP Макро  / 2.42MP Длабочина / 2.4 Задна камера видео снимање 1080p | 1920×1080 на 30fps 720p | 1280×720 на 30fps

Предна Камера 8MP пред камера / 2.0

Предна камера видео снимање 1080p | 1920×1080 на 30fps 720p | 1280×720 на 30fps.

Безбедност
Сензор за прст/АИ препознвање на лице

Мрежа и поврзување
Двојна SIM 

Сладирање до 512GB2G: GSM: 850 900 1800 1900MHZ3G: WCDMA: 1/2 / 4/5/84G: LTE FDD: 1/2 / 3/4 / 5/7 / 8/20 / 284G: LTE TDD: 38/40/41 (B41 2535-2655MHz)

Безжични мрежи
Bluetooth 5.1 поддржка 2.4GHz Wi-Fi / 5GHz Wi-Fi поддржка + FM радио

Навигација и позиционирање
GPS: L1GALILEO: E1 | ГЛОНАСС | Beidoua-GPS Дополнително позиционирање | Електронски компас | Безжична мрежа | Податоци мрежа

Аудио
Двојни звучници3.5mm приклучок за слушалки

Сензори
Сензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Акцелерометар | Електронски компас | Вибрации мотор | IR Blaster.

UI и систем
MIUI 12.5 Врз основа на Андроид 11

Содржина на пакетот
Уред | Адаптер | USB тип-кабел Ц | Алатка за вадење на СИМ | Заштитен прекривка | Водич за брз почеток | Гарантен лист

Затвори