Redmi 6A

6.990 ден


Карактеристика

Helio A22 Процесор

12nm архитектура
Quad-core A53 структура
Брзина до 2.0GHz
2GB + 16GB
Простор кој може да се зголеми 256GB со microSD

 

*Реалниот мемориски простор и капацитет може да варират од различни фактори. Поради фактот што некој процент од RAM-от е искористен од оперативниот систем, реалниот капацитет на користење ќе биде помал од капцитетот наведен во описот. Бидеќи оперативната инсталација и преинсталираните апликации земаат дел од просторот, вистинскиот капацитет на слободниот простор ќе биде помал од наведениот.


Дисплеј

18:9 Дисплеј на целиот екран

5.45″ (мерен дијагонално)
295 PPI, 1000:1 контраст (typ)
1440×720 резолуција
Дисплеј на сончева светлина
Ноќен дисплеј
Режим за читање
Авотоматски контраст
Зголемен контаст
Подесување на температура на боја
Стандарден режим


Димензии

Висина: 147.5mm
Ширина: 71.5mm
Дебелина: 8.3mm
Тежина: 145g


Камера

13MP задна камера

ƒ/2.2 апертура
PDAF
Стандарден HDR
Засилување при слабо светло
Рафален режим
Избор на сцена

Видео

1080p видео – 30fps
720p видео – 30fps
480p видео – 30fps

5MP предна камера

Портрет режим
Beautify
Стандарден HDR
Отклучување со лик
Селфи одбројување


Батерија

3000mAh (typ) / 2900mAh (min)

Фиксирана
5V/1A полнење


Поврзување

Двојна СИМ 4G подршка

Подржува двојна нано-СИМ картичка и microSD. Двете СИМ картички може симултано да користат 4G податоци. Кога се користат двата нано-СИМ слота, било која картичка може да се подеси како примарна. VoLTE HD повици се подржани од примарната картичка

Мрежи

Ги подржува следните бенда на фреквенција:
GSM (B2/3/5/8)
WCDMA (B1/2/5/8)
TDD-LTE (B38/40)
FDD-LTE (B1/2/3/4/5/7/8/20)

Note: За 4G мрежна подршка и VoLTE HD повици, ве молиме контактирајте го локалниот провајдер за повеќе информации.

Бежична мрежа

Подржува протокол 802.11b/g/n
Подржува 2.4G WiFi / WiFi Direct
Подржува Bluetooth 4.2


Копчиња


GPS навигација и позиционирање

 • GPS
 • AGPS
 • GLONASS
 • BeiDou


Сензори

 • Vibration motor
 • Proximity sensor
 • Ambient light sensor
 • Electronic compass
 • Accelerometer


Мултимедија

 • MP4
 • FLV
 • PCM
 • XVID
 • AAC
 • MP3
 • AMR
 • FLAC

Подржани видео формати: H.263, H.264 AVC Основен профил.(BP), H.264 AVC Главен профил (MP), MPEG-4 SP Подржани аудио формати: PCM, AAC / AAC+, MP3, AMR–NB и WB, Opus, PCM/WAVE, Vorbis


Содржина на пакетот

Redmi 6A / Адаптер за струја / Микро USB кабел / Картичка за гаранција, Упатство за употреба / Алатка за вметнување на СИМ

Боја : Black
Карактеристики : 2/16
+ -4 more
Исчисти

SKU: Недостапно Категорија:
Затвори