Mi Note 10 Lite

17.490 ден24.990 ден

Процесор Qualcomm® Snapdragon™ 730G processor
CPU архитекура: Qualcomm® Kryo™ 470, 8nm process
CPU фрекфренција: Octa-core процесор, до 2.2 GHz
GPU: Adreno™ 618 процесор за графика до 700 MHz
Големина на складирање и РАМ 6GB+128GB/8GB+128GB

Најмногу достапно за Mi Note 10 Lite
RAM: 6GB/8GB LPDDR4x
ROM: 64GB/128GB UFS2.1 flash storage

*Големината на достапна меморија и РАМ е помала од тоа што е наведено заради тоа што веќе се инсталирани оперативниот систем и други апликации.

Задна камера AI четири камери
64MP главна камераSony IMX686, 64MP, 0.8μm with 4-in-1 Super pixel, 1/1.73″, f/1.89 aperture8MP камера со ултра широк агол1.12μm, 1/1.4″, f/2.2 aperture5MP сензор за длабочина1.12μm, 1/1.5″, f/2.4 aperture

2MP Macro камера

1.75μm, 1/1.5″, f/2.4 aperture

Фокус: Ласерски фокус | Phase detection focus | фокус за детекција на контраст

Четири сијалици за блиц фклучувајки двојен блиц и дбојна сијалица

Опции за сликање и снимање со задна камера

6 модови за снимање | Macro снимање | Блог видео | 4K снимање | Портрет мод замаглување на позадината | Мод за панорама | Про мод | Одбројувач за сликање | Израмнување| Burst mode | Препознавање на лице | HDR | AI разубавување| AI паметно слабеење | Поправка на дисторција од ултра широк агол | Поправка на лице во група | Custom watermark | Прилагодување на замагленоста на позадината во портрет мод | Детекција на околина со AI со задна камера | AI lens flare | AI studio осветлување| 960fps забавено снимање ефект | 15 секунди за кратко видео снимање |Разубавување со задна камера

Снимање видео со задна камера

4K снимање 30 fps
1080P снимање 60 fps / 30 fps
720P снимање 30 fps
1080P снимање со забавен ефект 120 fps
720P снимање со забавен ефект 120 fps / 240 fps / 960 fps
Предна камера 16MP Предна камера
1.0μm, 1/3.06″, f/2.48 apertureОпции за сликање со предна камера
Панорама селфи-сликање | сликање со движење на рака | AI детекција на силуета | Поправка на дисторција од широк агол | Предна камера HDR | Поправка на осветлување на екран | Одбројувач на селфи сликање | AI Разубавување | AI подесување на опции | AI шминка| AI мод за портрет | AI детекција на околина | AI studio осветливањеFront camera video

1080P снимање 30 fps
720P снимање 30 fps
Екран 6.47″ 3Д заоблен AMOLED екран
Резолуција: 2340 x 1080 FHD+, 398 PPIОсветлување: 600 nit (HBM) / 430 nit (typ)Висок контраст: 400000:1 (min) |Color Gamut: DCI-P3Мод за на сонце | Мод за ноќе | Прилагодување на тепературата за боја| Мод за заштита на очиTÜV Rheinland® мод со нежна сино осветлување

Corning® Gorilla® стакло 5

Подржува HDR 10 екран

Препознавање на отисок на прст Отклучување на екран со отисок на прст
Оперативен систем MIUI 11
Подржува Mi Share
Подржува споделување на слики, документи и апликации со други мобилни телефони безжично.
Подржува Mi Doc Viewer
Типови на документи што се подржани: *.doc, *.docx, *.ppt, *.pptx, *.xls, *.xlsx, *.pdf, *.wps, and *.txtSupports Wireless Printing
Supports Gaming Toolbox 2.0
Подржува менување на мрежи, праќање на повеќе пораки и јавување на повици без прекинување на играњето.
Полнење и батерија 5260 mAh (typ)*/ 5170mAh (min)
Вградена lithium-ion polymer батерија
USB Тип ц наизменичен конекциски порт
*Подржува 30W полнење. Вклучено е 30W полнач со кабел.
Мрежа и конекции Двојно Nano-SIM slots, двете можат да бидат наместени како главни
Подржува 4G+/4G/3G/2G
Подржува двојно SIM VoLTE HD јавување②
Белешка: Двојни 4G SIM може да бидат користени ако локалниот оператор мрежа дозволува, може да не е дозволено во некои области
Само одредени региони и оператори подржуваат VoLTE.
Подржува мрежи со
GSM:2/3/5/8
WCDMA: B1 / B2 / B4 / B5 / B6 / B8 / B19
LTE FDD: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B18 / B19 / B20 / B26 / B28
LTE TDD: 38/40/41(2535-2655MHz)Безжична мрежа
Подржани протоколи: 802.11a/b/g/n/ac
Подржува 2.4G Wi-Fi / 5G Wi-Fi
Подржува Wi-Fi Direct / Wi-Fi Display
Подржува Bluetooth 5.0
Подржува AAC/LDAC/aptX/aptX-HD/aptX-adaptive
Мултифункционален NFC Подржува Google Pay
Димензии Висина: 157.8mm
Ширина: 74.2mm
Дебелина: 9.67mm
Тежина: 204g
Копчиња
Навигација и позиционирање Систем за позиционирање
GPS: L1 | Galileo: E1 | GLONASS: G1 | Beidou: B1
A-GPS supplementary positioning | Електричен компас | Безжична мрежа | Data network
Аудио 1216 size Xmax 0.5mm Ultra Linear Amplitude Speaker
Smart PA provides pressure-boosted high volume
Дизајнирано со 1.0-cc конкавно вдлабнување за звук
3.5mm порта за слушалки | HiFi квалитет на звук | Hi-Res Audio Certification
Мултимедиа за видео и звук Двојна фрекфенција за GPS
• MP4 • M4V • MKV • XVID
• WAV • AAC • MP3 • AMR• FLAC • APE
Видео Подржува нова технологија за видеа
HEVC, H.264, MPEG4, VC-1, VP8, VP9
Сензори Мотор за вибрирање, IR Blaster, сензор во екранот за амбиентна светлина, Accelerometer, Gyroscope, електронски компас
Содржина на кутијата Mi Note 10 Lite / Адаптер за полнење / Заштитна прекривка / USB кабел тип ц / SIM Card Eject Tool / Водич за корисникот | Картичка за гаранција
Боја : Black
Карактеристики : 6/64
+ -3 more
Исчисти

SKU: Недостапно Категорија:
Затвори