Mi Bluetooth Mini слушалка

990 ден

Мини слушалките на Xiaomi, совршено се прилагодуваат на обликот на увото благодарение на совршеното контурно куќиште. Мултифункционалното копче обезбедува исклучително лесна контрола, а IPX4 водоотпорниот сертификат гарантира безбедност на слушалката за време на дожд или спорт.

Спецификација

 
Модел
Тип
Функции
Комуникација
Протоколи
Домет
Тип на келија
Капацитет на батерија
Траење на батерија
Боја
Тежина
Материјал
Заштитна класа
Сертификати
Дополнителни информации
Сет
LYEJ05LM
Слушалка
Може да биде поврзана на 2 уреди истовремено, едно копче
Bluetooth 4.1
HFP/A2DP/HSP/AVRCP
до 10 метри
Lithium-ion батерија
40 mAh
до 3 часа
Бела/Црна
12.2 g
Метал/Пластика/Силикон
IPX4
Q / HL 2-2017
Магнетни контакти за полнење
Слушалка/USB кабел/3 перничиња/Корисничко упатство
Боја : White
Исчисти

SKU: Недостапно Категории: ,
Затвори