Mi 9T

15.990 ден

Процесор Qualcomm® Snapdragon™ 730 processor

До 2.2GHz
Qualcomm® Kryo ™ 470 процесор
Adreno ™ 618 GPU
До 610MHz
6GB + 128GB
најголем простор за Mi 9T
6GB + 64GB / 6GB + 128GB

* Достапното складирање и RAM меморијата се помали од вкупната меморија поради складирање на оперативниот систем и софтверот однапред инсталиран во уредот.

Оперативен систем MIUI 10
Поддржува MI TurboНашиот прв телефон кој подджува дефрагментација I/O оптимизација | Поддржува оптимизирање на брзината при вклучување на апликација
Намалено успорување по 18 месеци од континуирано користењеПодджува GAME TurboПодджува подесување на гејмерски перформанси | Поддржува подесување на дисплејот за гејмање | 4D допир на екран за пукачки игри
Зголемени перформанси за гејминг и подобрен екран на допир
Поддржува автоматска осветленост, екранот со три прсти и режимот за заштита на очите

Динамички приказ

Мулти-боја постојан екран | Поддржува Темно режимI / OПо

Екран 6.39 “AMOLED FHD + екран со целосен екран
Резолуција: 2340 x 1080 FHD + 403 PPI
Осветленост: 600nit (HBM) / 430nit (typ)
Висок контраст: 60000: 1 (мин) | Гама во боја: NTSC 103.8% (тип)
Стандарден режим | Сончев режим 2.0 | Ноќен режим | Прилагодување на температурата на бојата
256 редови прилагодлив режим за читање
Corning® Gorilla® Glass 5
Поддржува HDR дисплеј* Авторизирани VDE:
ID.40049450; Тест Извештај бр.258484-TL1-1; Број на датотеката 5019654-3250-0002
ID.40050054; Тест Извештај No.261771-TL1-1, број на датотеката5025767-3250-0001 / 261771
Задна камера 48MP, AI задна тројна камера

AI Задна тројна камера
Широка камера со ултра висока резолуција од 48MP
1.6μm 4-во-1 супер пиксел, f / 1.75 бленда
Телефото камера од 8MP, 2x оптички зум
1,12 μm, f / 2,4 решетка
13MP, ултра 124,8 ° широкоаголен фото апарат
1.12μm, f / 2.4
Зум: троен фото апарат со 2 оптички зум и 10x дигитален зум
Фокус: Фокс детекција фокус | Фокус за откривање контраст
Резолуција на фотографии: до 8000×6000 пиксели *
Видео резолуција: до 3840×2160 пиксели *
Блесок со еден тон

Функции за фотографирање на задната камера

48MP HD | Ултра-широк агол | Стабилна рачна ноќна фотографија | Заматување на заднината во позадина | Режим на панорама | Про режим | Фото тајмер | Режим на забрзување | Препознавање на лице | HDR | АИ (додавање на Бебе Украси) | AI апликација за паметно слабеење | Корекција на изобличување на ултра широк агол | Корекција на лице за групна слика | Прилагоден воден жиг | Режим на портрет на целото тело | Прилагодување на заматувањето на позадината во режимот на портрет | Рамка на фотоапарат со целосен екран | Детекција на AI сцена на задната камера (27 препознатливи ознаки) | АИ Студио осветлување | AI слики со висока резолуција

Карактеристики на видео камерите на задната камера

Видео со 960 fps | 960 fps Паметно аудио спарување |Кратка видео монтажа Стабилизирање на видеото | СЛЕДЕЊЕ на движење

4K снимање 30fps
1080P снимање 60fps / 30fps
720P снимање 30fps
1080P slow motion снимање 120fps / 240fps / 960fps
720P slow motion снимање 120fps / 240fps / 960fps
Предна камера 20MP selfie Pop-up камера

0.8μm f / 2.2 бленда, амбиентална сијалица, сафирно стакло

Функции за фотографирање со предна камера

Panorama selfie | АИ откривање на силуети | корекција на широкоаголна дисторзија | Предна камера HDR | Корекција на осветленост на предната камера | селфи тајмер | Препознавање на лиг | Магично огледало | Препознавање на возраст Прилагодување на светлнина во очи | AI Beautify | AI прилагодување на изглед | AI шминка | AI портрет режим | AI детекција на позадина | AI осветлување како во студио | AI одблесок на леќа | Рамка на фотоапарат со целосен екран | Светло на очите | AI Beautify

Карактеристики на предната камера

1080P recording 30fps
720P recording 30fps
Отклучување со отпечаток Отклучување со отпечаток во екранот
Полнење и батерија 4000mAh (typ) * / 3900mAh (мин.)

Вградена батерија на полнење
USB реверзибилен приклучок за поврзување со тип-C
Вклучува 18W брз полнач
Макс 18W брзо полнење

Мрежа и поврзување Поддржува употреба на двојна SIM картичка од различни оператори;

двете картички можат истовремено да пристапат до 4G конекцијата
Двоен нано-SIM слот; или картичката може да се постави како примарна картичка
Поддржува 4G + / 4G / 3G / 2G
Поддржува двојен SIM VoLTE HD повик

Забелешка: Двојната 4G SIM бара поддршка од локалните телеком оператори и може да не е достапна во сите региони.
Забелешка: Само одредени региони и телекомуникациските оператори поддржуваат VoLTE.

Поддржани мрежни групи
LTE FDD: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B20 / B28
LTE TDD: B38 / B40
WCDMA: B1 / B2 / B4 / B5 / B8
GSM: B2 / B3 / B5 / B8

Безжична мрежа
Поддржува протоколи: 802.11a / b / g / n / ac
Поддржува 2.4G Wi-Fi / 5G Wi-Fi
поддржува MU-MIMO, Wi-Fi Direct / Wi-Fi дисплеј
Поддржува Bluetooth 5.0, Qualcomm TrueWireless ™ Stereo Plus
Поддршка AAC / LDAC / aptX / aptX-HD / aptX-адаптивни

NFC Поддржува Google Pay
Димензии Висина: 156.7mm
Ширина: 74.3мм
Дебелина: 8.8mm *
Тежина: 191гр* Податоци обезбедени од Xiaomi Laboratories. Мерењето може да варира, вистинските резултати може да се разликуваат.
Копчиња
Навигација и позиционирање PS / Galileo/ GLONASS / Beidou
Аудио 1217 X ултра-линеарен звучник со максимална амплитуда max0.4mm
Паметни PA 10V надворешни, зголемен притисок, голем волумен
Дизајн со голем звук од 0,9 цм
3.5 милиметарски приклучок за слушалки | HiFi звук | HiRes Audio
Мултимедија MP4 | M4V | MKV | XVID | WAV | AAC | MP3 | AMR | FLAC | APE
Видео репродукција Поддржува H.264, MPEG4, VC-1, VP8, VP9
Поддржува HDR приказ при репродукција на HDR10 видео содржина
Сензори Сензор за растојание | Сензор за амбиентално осветлување во екран | Акцелеметар | Жироскоп | Електронски компас
Содржина на пакетот Mi 9T / адаптер за напојување / едноставен заштитен капак / USB кабел тип-C / алат за отстранување на SIM / упатство за корисникот Гарантен лист
This item: Mi 9T

Нема на залиха

Боја : Black
Карактеристики : 6/64
+ -3 more
Исчисти

SKU: Недостапно Категорија:
Затвори