Спецификации

Складирање и RAM меморија
6GB + 128GB, 8GB + 256
GBLPDDR4X RAM + UFS2.2

Димензии
Висина: 164.19mm Ширина: 76.1mm Дебелина: 8.12mm Тежина: 205g * Податоци обезбедени од внатрешни лаборатории. Методите за мерење на индустријата може да варираат, и затоа вистинските резултати може да се разликуваат.

Екран
6.67 “FHD + AMOLED DOTDISPLAY
2400×1080 FHD +
Сооднос на контрастот: 4.500.000: 1
Ниво на осветленост: 2047
Освежување стапка: до 120hz
Стапка на земање примероци од допир: до 360hzsun light
DisplayCorning® Gorilla® Glass 5SGS е дисплеј за нега на очите

Процесор
Snapdragon® 695CU: Qualcomm® Kryo ™ 660, Octa-Core, до 2.2HZGPU: Qualcomm® Adreno ™ 619

Батерија и полнење
5000mah (тип) батерија67W турбо полнење

Камера
108MP главна камера
f / 1.90.7μm, 9-во-1 binning во еден голем 2.1μm пиксел
8MP Ultra-Wide Camerafov 118 ° F / 2.2
2MP макро камери / 2.4
Видео и фотографија карактеристики, панорамски selfie, супер макро видео, двојно видео
Задна камера за снимање на видео: 1080p 1920×1080 | 30fpsrear камера: 720p 1280×720 | 30fpsfront камера: 1080p 1920×1080 | Предната камера од 30fps: 720p 1280×720 | 30 fps.
16MP пред каменороф / 2.4
Сензор за заштита од отпечаток од прст

NFC
Ги поддржува функциите на Google Pay * кои може да варираат на некои пазари.

Мрежа и поврзување
SIM 1 + Hybrid (SIM или MICHED) мрежни опфати: Поддржува 5G / 4G / 3G / 2G5G: SUB6G: N1,3,5,7,8,20,28,38,40,41,77,784g:
FDD-LTE бенд 1,2,3,4,5,7,8,12,17,18,19,20,26,28
TDD-LTE Band 38, 40, 413g: WCDMA бенд 1,2,4,5,8,6,192G: GSM: 850 900 1800 1900MHz * 5G поврзување може да варира врз основа на достапноста на регионот и поддршка од локалниот оператор.
* Фреквенциите поддржани од уредот може да варираат во зависност од регионот. 
Bluetooth 5,1WI-FI протокол: 802.11a / b / g / n / AC

Навигација и позиционирање
GPS L1 | GLONAC G1 | BDC B1 | Галилео Е1

Аудио
Двојни звучници hi-res

Видео
Mp4 丨 M4V 丨 MKV 丨 AVI 丨 WMV 丨 WEBM 丨 3GP 丨 3G2 丨 ASF

Вибрации
Z-axis линеарен мотор

Сензори
Сензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Акцелеметар | Електронски компас | IR Blaster | Gyroscope

Оперативен систем
MIUI 13 за POCO, врз основа на Android 11

Содржина на пакетот
Мобилен телефон | Адаптер | USB тип-кабел Ц | SIM Eject Tool | Заштита | Водич за брза активација | Гарантен лист

Затвори