Складирање и RAM меморија:
6GB + 128GB, 8GB + 256 / GBLPDDR4X RAM + UFS2.2

Димензии:
Висина: 159.87mm | Ширина: 73.87mm | Дебелина: 8.09mm  | Тежина: 179.5g * Дебелината може да варира малку помеѓу различни варијанти на бои.

Екран:
6.43 “FHD + AMOLED DOTDISPLAY2400x1080 FHD + Контрост

Процесор:
Mediatek Helio G96CPU: OCTA-COAR CPU, до 2.05GHZGPU: MALI-G57 MC2

Батерија и полнење:
5000mah (тип) батерија33W Про брзо полнење

Камера:
64MP главна камера / 1.81.4μm Голем пиксел (4-во-1) 8MP ултра-широк Camerafov 118 ° F / 2.2
2MP Макро камера / 2.4 задна камера 

Фотографија

Camerahd Modenight Mode64MP Р

Режим

Photo Mode macro, Mode Portrait, Mode video, Снимање на камера: 1080p 1920×1080 | 30fps.Главна камера: 720p 1280×720 | 30fps, 120fps (бавно движење) Ултра-широкоаголна камера: 1080p 1920×1080 | 30fps Ултра-широка камера: 720p 1280×720 | 30fps16mp Предна камера / 2.4

NFC.
Ги поддржува функциите на Google Pay * може да се менуваат во зависнот од пазарот

Мрежа и поврзување:
Двојна SIM, двоен режим на: 4G + 4GNetwork Бендови: Поддржува 4G / 3G / 2G:
FDD-LTE Band 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28
TDD-LTE Band 38, 40, 41 (2535MHz-2655MHz) 3G: WCDMA BANK 1, 2, 4, 5, 82G: GSM Band 2, 3, 5, 8 * 4G поврзувањето може да варира заради достапноста в0 регионот и поддршка од локалниот оператор .
* Фреквенциите поддржани од уредот може да варираат во зависност од регионот. Мрежен протокол: 802.11a / b / g / n / ac

Навигација и позиционирање:
GPS: L1Glonass: G1 | Галилео: Е1 | B1.

Аудио:
Двоen звучник 

Видео:
Mp4 i m4v i mkv i abi i wmv i webm i 3gp i 3G2 i ASF

Вибрации:
Z-axis линеарен мотор

Сензори:
Сензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Gyroscope | Акцелерометар | Електронски компас | IR Blaster.

Оперативен систем:
MIUI 13 за POCO, врз основа на Android 11

Содржина на пакетот:
POCO M4 PRO | 33W адаптер | USB тип-кабел Ц | SIM Eject Tool | Заштита | Водич за брза активација | Гарантен лист

Затвори