Спецификации

Капацитет и RAM меморија
4GB + 64GB, 6GB + 128GB
LPDR4X RAM + UFS 2.2 Складирање
Проширување на складирањето до 1TB

Димензии
Висина: 163.56mm.
Ширина: 75,78мм
Дебелина: 8.75mm.
Тежина: 195 гр

Екран
6.6 “FHD + DOT дисплеј
2400×1080 FHD +
Освежување стапка: 90hz
Стапка на земање примероци: до 240Hz
DCI-P3 широк спектар на гама
Приказ на сончева светлина

Процесор
Mediatek 810.
CPU: OCTA-COAR CPU, до 2.4GHz
GPU: АРМ Mali-G57
6NM

Батерија и полнење
5000mah (тип) батерија
33W полнење

Камера
50MP главна камера
F / 1.8.
8MP ултра-широк агол 
FOV 119 °
f / 2.2.
Снимање на видео 
1080p 1920×1080 | 60fps, 30fps.
720p 1280×720 | 30 fps.
16MP пред камера
f / 2.45.

Безбедност
Сензор за отпечаток од прст
АИ отклучување

Мрежа и поврзување
Двојна SIM, двојна подготвеност: 5g + 5g

Мрежа и поврзување
Поддржува 5G / 4G / 3G / 2G
5G: N1 / 3/5 / 7/8 / 20/28 / 38 / 40/41 / 66/77 / 78
4G:
FDD-LTE опсег 1/2/3/4/5/7/8/12/17/20/28/32/66
TDD-LTE Band 38/40/41
3G: WCDMA Band 1/2/4/5/8
2G: GSM 850/900/1800 / 1900MHz

Бежична конекција
Bluetooth 5.1.

Навигација и позиционирање
GPS: L1.
Галилео: Е1 | ГЛОНАСС: Г1 | Компас: Б1И

Аудио
Двојни звучници
3.5mm приклучок за слушалки

Вибрации
X-AXIS линеарен мотор

Сензори
Сензор за амбиентална светлина | Gyroscope | Акцелеметар | Електронски компас | IR Blaster.

Оперативен систем
MIUI 12.5 за POCO, врз основа на Android 11

Содржина на пакетот
POCO M4 Pro 5G / адаптер / USB Type-C кабел / SIM Eject алатка / Заштитна кутија / Водич / Гарантен лист/ Налепница со логото

Затвори