Екран

Тип на екранот: 4K UHD
Резолуција: 3.840 x 2,160
Боја ГАМУТ: NTSC 88% (тип), DCI-P3 94% (10), BT709 99,5% (10)
Длабочина на боја: 1,07 милијарди (8-битни + FRC)
Стапка на освежување: 60hz
MEMC: UHD 60Hz
Агол на гледање: 178 ° (ж) / 178 ° (v)
Dolby Vision®
HDR10 +.
HLG.

Звук

Звучник (звучен излез): 10 W + 10 W
Поддржува Dolby Audio ™ и DTS-HD®

Декодери

Поддржани видео формати:
AV1, H.265, H.264, H.263, VP8 / VP9, MPEG1 / 2, MJPEG
Поддржани аудио формати:
Dolby, DTS, FLAC, AAC, AC4, OGG, MPEG-I, MPEG-II, итн.
Поддржани формати на слики:
PNG, GIF, JPG, BMP
Режим на слика:
Стандард, живописен, спорт, филм, монитор, HDR режим, итн.
Режим на звук:
Стандард, филм, вести, игра, нормал

Поврзување

Bluetooth 5.0.
Wi-Fi 2.4GHz / 5GHz
HDMI X 3 (1 порта со EARC)
USB 2.0 x 2
Композитен влез (AV)
CI слот
Етернет (LAN)
Оптички дигитален аудио
3.5mm приклучок за слушалки
Систем за емитување: DVB-T2 / C, DVB-S2

Процесор и капацитет

Процесор: MediaTek 9611
CPU: Quad A55, до 1.5GHz
GPU: MALI G52 MP2
RAM: 2GB.
Складирање: 16GB.

Дизајн

Големина: 55 “
Боја: Црна
Стенд: Двојно
Копче за напојување (на дното на телевизорот)
LED известување светло: бела боја променлива светлина
Прекинувач за микрофон

Димензии и тежина

Димензии со база (L x w x H): 1234,9 x 285.3 x 782.2mm
Димензии без база (L x w x H): 1234,9 x 89,2 x 724.6mm
Големина на пакување (l x w x H): 1350 x 152 x 837mm
Тежина со база: 11.9kg
Тежина без основа: 11.7kg
Пакување Тежина: 16kg

Монтирање на зид

Поддржува монтирање на ѕид
* Дијаметарот и должината на завртката се разликуваат во зависност од моделот на производот. Со цел да се избегне оштетување на производот, се препорачува да користите специјална држач за монтирање на ѕид (се продава одделно).

Моќ и оперативна околина

Моќ: 150W.
Напон: 100-240V ~ 50 / 60Hz
Работна температура 0 ℃ ~ 40 ℃, влажност 20% ~ 80%
Температура на складирање -15 ℃ ~ 45 ℃, релативна влажност <80%

Опреативен систем

Android TV™ 10

Содржина на пакетот

 
360 ° Bluetooth далечински управувач x 1
Торба со завртки x 1
Стенд компоненти x 2
Упатство за употреба x 1
Гаранција x 1
Кабел за напојување X 1
Затвори