Екран

Тип на екранот: 4K UHD
Резолуција: 3.840 x 2,160
Боја ГАМУТ: NTSC 72% (тип), DCI-P3 78% (10), BT709 95% (ЛИЧ)
Длабочина на боја: 1,07 милијарди (8-битни + FRC)
Стапка на освежување: 60hz
MEMC: Да, 60Hz
Агол на гледање: 178 ° (ж) / 178 ° (v)
Dolby Vision®
HDR10.
HLG.

Звук

Звучник (звучен излез): 10 W + 10 W
Поддржува Dolby Audio ™ и DTS-HD®

Декодер

Поддржани видео формати:
AV1, H.265, H.264, H.263, VP8 / VP9, MPEG1 / 2, MJPEG
Поддржани аудио формати:
Dolby, DTS, FLAC, AAC, AC4, OGG, MPEG-I, MPEG-II, итн.
Поддржани формати на слики:
PNG, GIF, JPG, BMP
Режим на слика:
Стандард, живописен, спорт, филм, монитор, HDR режим, итн.
Режим на звук:
Стандард, филм, вести, игра, обичај

Поврзување

Bluetooth 5.0.
Wi-Fi 2.4GHz / 5GHz
HDMI X 3 (1 порта со EARC)
USB 2.0 x 2
Композитен IN (AV)
CI слот
Етернет (LAN)
Оптички дигитален аудио
3.5mm Jack x 1
Систем за емитување: DVB-T2 / C, DVB-S2

Процесор и капацитет

Процесор: MEDITAITK MT9611
CPU: Quad A55, до 1.5GHz
GPU: MALI G52 MP2
RAM: 2GB.
Складирање: 16GB.

Дизајн

Големина: 43 “
Боја: Црна
Stand: Двојно
Копче за напојување (на дното на телевизорот)
LED светло за известување
Прекинувач за микрофон

Димензии и тежина

Димензии со база (L x w x H): 962 x 205 x 625mm
Димензии без база (L x W xH): 962 x 85 x 556mm
Големина на пакување (l x w x H): 1070 x 140 x 650mm
Тежина со база: 7.4kg
Тежина без основа: 7.3kg
Пакување Тежина: 9.8kg

 

Монтажа на зид

Поддржува монтирање на зид

* Дијаметарот и должината на завртката се разликуваат во зависност од моделот на производот. Со цел да се избегне оштетување на производот, се препорачува да користите специјална држач за монтирање на ѕид (се продава одделно).

Моќ и работна средина

Моќ: 105W.
Напон: 100-240V ~ 50 / 60Hz
Работна температура 0 ℃ ~ 40 ℃, влажност 20% ~ 80%
Температура на складирање -15 ℃ ~ 45 ℃, релативна влажност <80%

Опреативен систем

Android TV™ 10

Содржина на пакетот

360 ° Bluetooth далечински управувач x 1
Торба со завртки x 1
Стенд компоненти x 2
Упатство за употреба x 1
Гаранција x 1
Кабел за напојување X 1

Затвори