Mi Smart Band 4C – Specs

Основни карактеристики

 Тежина 13гр   Димензии на телото 58,69 × 20,72 × 16,52 мм 
 Рејтинг на отпорност на вода  5   Тип на екран  ТFТ
 Големина на екранот  1,08 “  Резолуција на екранот  128 × 220 RGB
 Прикажете ја длабочината на бојата  16 бита  Осветлување на екранот  Максимална осветленост ≥ 200 nits, прилагодливо
 Екран на допир  TFT + TP  Прикажи материјал за покривање  2Д калено стакло
 Копче  1 копче на допир (будење, враќање)  Тип на лента за зглоб  Одвоен ремен за зглоб
 Материјал од лента  TPU  RAM меморија  64KB
 Лента за зглоб прилагодлива должина  150,68–198,74 мм  Батерија  LiPo 130mAh
 Флеш меморија  8 MB + 512KB  Време на полнење  ≤ 2 часа
 Поврзување  BT5.0  Апликации  Xiaomi
 Полнење  УСБ-полнење  Јазик  Поддржува англиски, руски, украински, полски, чешки, грчки, романски јазик
 Траење на батеријата  14 дена  Јазични сензори  Акцелеметар со 3 оски, сензор за срцеви отчукувања на PPG
 Хаптички мотор  Ротор мотор  Оперативни системи  Android 4.4 или iOS 10 и погоре
 Материјал на случајот  ПЛ пластика    

Листа за пакување

Лента × 1

Долг ремен за зглоб × 1

Краток ремен за зглоб × 1

Упатство за употреба × 1

Затвори