Mi 20W Полнач (Type-C)

20W излез | Паметно поврзување | Компактен и пренослив

20W Max Излез

30min* Полни iPhone 12 to 60%

Поддржува ПД брзо полнење

Уживајте во брзото полнење. Полначот поддржува повеќе протоколи за брзо полнење со моќна, мејнстрим USB-C порта.

Одличен за патувања во странство

Компактен и доверлив

Класичен, бел естетски. Пренослив и лесен за складирање, само 43,8g
Затвори