Камери на ниво на студио

Mi 11 е направен за љубителите на филмови. Xiaomi комбинираше исклучителен хардвер со врвен кинематографски софтвер, за да понуди различни неверојатно креативни, но лесни за употреба карактеристики за видеографија.

Екран без компромиси

Ова е скоро совршен екран, со беспрекорна јасност, боја и мазност. Mi 11 постави нови 13 рекорди и доби оценка А + од DisplayMate, една од најсигурните агенции за проценка на дисплејот во светот. *

108MP камера Ултра јасна во секој детал

Ноќен режим

Богати и живописни бои, прецизно прикажувајќи го реалниот свет

Дизајн на четири закривени дисплеи Волшебно и издржливо

Водечкиот процесор Qualcomm® Snapdragon ™ 888, изграден со технологија на процеси од 5nm, доаѓа со целосно надградени перформанси на процесорот, графичкиот процесор и АИ, што го прави еден од најсилните процесори во ерата на 5G.

Напредно поврзување

Моќна батерија секогаш подготвена да работи

55W жично турбо полнење 50W безжично турбо полнење 10W обратно безжично полнење

Затвори