Amazfit T-Rex Про Часовник – spec.

Спецификации

Димензии: 47,7 X 47,7 X 13,5 mm

Тежина: 59,4 g (со каиш)

Материјал: Поликарбонат

Материјал од лента: Силиконска гума

Должина на ременот :122мм (долго), 78мм (кратко)

Ширина на ременот: 22мм

Водоотпорност: 10 ATM

Екран на допир: Калено стакло + облога против отпечатоци

Екран: 1.3 “HD АМОЛЕД дисплеј
Резолуција 360 X 360

Сензори:

BioTracker ™ 2 PPG оптички сензор за био-следење
Сензор за забрзување со 3 оски
Сензор за жироскоп со 3 оски
Геомагнетски сензор
Сензор за амбиентална светлина
Барометриски алтиметар

Позиционирање: GPS + ГЛОНАСС, GPS + BeiDou, GPS + Галилео

Bluetooth: Bluetooth 5.0 BLE

Батерија: 390 mAh литиум-јонскa полимер батерија 

Време на полнење: До 1,5 час

Траење на батеријата
Типична употреба: до 18 дена
Активна употреба: до 9 дена
GPS постојано работно време: до 40 часа

Оперативен систем: RТОS

Поддржани уреди: Android 5.0 или iOS 10.0 и погоре

Пакувањето соддржи:
Тело на часовникот 
Држач за магнетно полнење
Упатство за користење

Апликација: ZEP

100+ Спортски мода

Трчање и одење
 Пешачење, трчање по патека, трки со одење, одење во затворено

Возење велосипед
Велосипедизам на отворено, Велосипедизам во затворен простор, Планински велосипедизам, BMX

Пливање
Пливање во отворена вода, пливање во базен

Спортови на отворено
Лов, качување, риболов, пешачење, скејтборд, лизгање на ролери, качување по карпи, ориентација, паркур

Спорт во затворено
HIIT, основен тренинг, машина за веслање, мешан аеробик, тегови, истегнување, машина за качување по скали, пилатес, тренинг за флексибилност, фитнес во затворен простор, чекорење по скали, чекор тренинг, гимнастика,  јога,  аеробик, групна калистеника, тело борба, Крос-обука

Танц
Балет, стомачен танц,  уличен танц, танц во сала, танц, зумба, латино танц, џез танц

Борбени спортови
Мечување, карате, бокс, џудо, борење, таи чи, муај тај, таеквондо, боречки вештини, кик бокс

Спортови со топки
Крикет, бејзбол, куглање, сквош, рагби, кошарка, софтбол, гејтбол, одбојка, тенис на маса, хокеј, ракомет, бадминтон, фудбал, фудбал на плажа, одбојка на плажа

Спортови на вода
Сурфање, едрење, Kit сурфање, пловење на отворено, летање со падобран

Зимски спортови
Скијање по спуст, лизгање на отворено, скијање, внатрешно лизгање, крос-кантри скијање, боб и тобоган, санкање, ски ориентирање, биатлон

Спорт во слободно време
Хула-обрач, фризби, пикадо, летање змеј, влечење јаже

Други
Стрелаштво, Коњаница, Качување по скали, Скокање јаже, Возење

Затвори