Amazfit паметен цасовник Nexo – спецификација

Дијаметар

35,4 мм

Дебелина

13,7 mm (долната обвивка на екранот)

Тежина

Приближно 49 g (без каиш)

Материјал за тело

Микрокристална циркониумска керамика, поликарбонат, нерѓосувачки челик

Тип на ремен

Силиконски ремен

Должина на ременот

 

120 mm (долг), 75 mm (краток)

Ширина на ременот

22 мм

Екран

1,39 “АМОЛЕД

Резолуција

454 х 454

Екран на допир

калено стакло + облога против отпечатоци

Процесор

Quad-core 1,1 GHz

Меморија

512 MB LPDDR3

Складирање

4G eMMC (приближно 1 GB достапен простор)

Тип на мрежа

TDD-LTE / FDD-LTE

WCDMA

GSM

Сензори

BioTrackerТМ Оптички сензор PPG

Сензор за забрзување

Сензор за геомагнет

Сензор за амбиентална светлина

Поврзување

Bluetooth 4.2 + BLE,

Wi-Fi 2,4 GHz 802,11b / g / n

Аудио

Звучник, микрофон

Батерија

420mAh литиум-јонски полимерна батерија

(типична вредност)

Време на полнење

Приближно 1,5 часа

Метод на полнење

магнетски / 4-пински POGO игла

Траење на батеријата

Приближно 28 часа

Одделение за докажување вода и прашина

IP68

Поддржани уреди

Android 5.0 или iOS10.0 и погоре

Додатоци

основа за полнење преку USB

Апликација

Апликација Зеп (порано позната како Апликација Amazfit)
Затвори