Спецификации

Дизајн

Бои – молскавично црна, месечева сива
Димензии – 45.8×45.8×10.8mm.
Тежина – (без ремен)32g.
Материјал – Спорт-алуминиумска легура
Отпорност на вода – 
Оценка 5 Амсајт

Екран  
 
Материјал – AMOLED. Големина – 1.39 “
Резолуција – 454×454.
PPI. –  326.
Екран на допир  – Калено стакло

Батерија

Капацитет на батеријата – 450 mAh 
Метод на полнење – Магнетна база за полнење
Времетраење на полнење – Прибл. 2 часа
Сценарио траење на батеријата – До 21 ден
Режим на мирување на батерија – До 35 дена
Активно користење – До 10 дена
GPS континуирана употреба –  До 35 часа

Сензори

Health – BiotrackerTM3.0 PPG биометриски сензор
(Поддржува мерење на во кислород, 6pd + 2 led)
Движење – Сензор за забрзување, сензор за гороскоп,
Геомагнетски сензор, барометарски сензор за притисок,
Сензор за амбиентална светлина
Позиционирање – GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS
Конекција – Bluetooth 5.1 БЛА

Ремен

Материјали – Силикон

Ширина -22mm.
Мин. & Макс. Зглоб
Димензии – 155-218mm.

Друго
 
Микрофон
Звучници
Навигација
Затвори