Amazfit GTR 2 паметен часовник – over.

Amazfit GTR 2

3Д-заоблен дизајн | Сеопфатно следење на здравјето и фитнесот Складирање и репродукција на музика | Ултра долг век на траење на батеријата

1,39 ”HD  AMOLED дисплеј.
Уметничко дело на вашиот зглоб..

Големиот AMOLED екран со висока резолуција и густина на пиксели од 326ppi е јасен и живописен, без оглед дали е прикажано времето или која било од вашите омилени апликации. Нашите часовници обезбедуваат десетици различни стилови на часовници за да можете да изберете и да менувате кога сакате.

Секогаш вклучен Display2. Самодоверба при контрола на времето.

24-часовно следење на срцевиот ритам. Останете безбедни со аларми за абнормално отчукување на срцето.

Amazfit GTR 2 е опремен со Huami развиен BioTracker ™ 2, втора генерација PPG оптички сензор за био-следење, што му овозможува 24-часовно следење на срцевиот ритам. Ги опфаќа зоните на отчукувањата на срцето и дава предупредувања кога срцевиот ритам е ненормално покачен, ве држи свесен за ефектот на вежбање и ги намалува ризиците од вежбањето.

5 АТМ Водоотпорност. За пливање во длабочина.

Amazfit GTR 2 has a water-resistance of 50 meters, on par with traditional high-end watches. You can wear it worry-free for daily use or while you swim.

Складирање и репродукција на музика. Вашата плејлиста на вашиот зглоб .

Затвори